Caleffi ajalugu – 50 aastat kasvu

1961 > Caleffi S.p.a. alustas tegevust Gozzano’s, Novara maakonnas Itaalias. Ettevõte tootis alguses messingist ja rauast liitmikke ning tarvikuid teistele küttearmatuuritootjatele. Kuid tänu tugevale müügiorganisatsioonile muutus kiirelt sihtturg ja tootmine koos sellega. Alustati oma toodangu müüki Caleffi kaubamärgi all kütte- ja sanitaarkaupade hulgimüüjate kaudu.

1975 > Kasvanud ruumivajaduse tõttu kolis Caleffi oma peakontori Fontaneto d’Agogna’sse, kus see asub siiani. Uus asukoht valiti selle läheduse tõttu suurtele teedele, samuti pakkus sealne tööstuspiirkond suurepäraseid võimalusi edasiseks laienemiseks. Caleffi alustas seal 6.600 m² suurusel pinnal, kuid peale tootmispindade laienemisi 1980- ja 1990-aastatel sai hoonetealuse krundi suuruseks 28.000 m². Enne 2001. aasta lõppu kasvas pindala tänu edasistele laiendustöödele 43.000 m² suuruseks.

1980-ndad > Ehkki kvaliteedikontrolli tegevustega alustati ettevõttes 1975. aastal, toimus tõeline areng selles vallas 1980-ndatel aastatel, mis esimesed tooted läbisid serifitseerimise ja anti välja Ettevõtte Kvaliteedi Käsiraamat. Samal perioodil sõlmiti esimesed tarnelepingud suurte klientidega nagu Vaillant, Bosch, Landys & Gyr ning veidi hiljem Saunier Duval. Samal kümnendil astus Caleffi veel kaks olulist sammu edasi – omandati messingi kuumsepistusettevõte Pressco ning avati esimene välisfiliaal Caleffi Armaturen GmbH Saksamaal Franfurti lähedal.

1990-ndad > Nüüd selgus, kui effektiivne senine kvaliteedikontrolli süsteem oli olnud: omandati ICIM ja BSI kvaliteedisertifikaadid ning seejärel kogu ettevõtte kvaliteedikontrolli süteem sertifitseeriti vastavalt UNI EN ISO 9001 standardile. Sel kümnendil kogeti kiiret kasvu nii Itaalias kui ka eksportturgudel. 1996. aastal asutati eraldi ettevõte Netcam, mis hakkas Caleffi jaoks tootma vajalikke instrumente, matriitse, kooste- ja testseadmeid. Järjestikku avati tütarettevõtteid Suurbritannias (’92), Portugalis (’92), Hollandis (’94) ja Lõuna-Aafrika Vabariigis (’98). Samuti avati müügiesindus Sloveenias (’98).

1996 > Et kindlustada piisavat ruumi tootmise edasise laiendamise jaoks Itaalias, omandas Caleffi tehase Gattico’s Maggiate lähedal. Sel ajal oli tehase suurus 13.000 m² (nüüd üle 17.000 m²), laiudes 135.000 m² suurusel krundil. Tänu krundi suurusele on võimalik tehast laiendada üle 40.000 m².

2000 > Selleks ajaks andis Caleffi tööd koos gruppi kuuluvate ettevõtetega Pressco ja Netcam ning välisfiliaalidega kokku umbes 600 inimesele ning võis uhke olla oma konsolideeritud kasumi üle, mis moodustas üle 200 miljardi Itaalia liiri. Uued äriinitsiatiivid kindlustavad Caleffi nime ja kaubamärgi tuntuse üle kogu maailma. Viimaste hulka kuuluvad ka müügiesinduste avamised Lõuna-Ameerikas, Hiinas ja Venemaal – kolmel tohutu potensiaaliga turul.

2002 > Caleffi S.p.a. on üks esimesi ettevõtteid Itaalias, kellele kohaldatakse ISO sertifikaadi laienemist vastavalt uuele rahvusvahelisele standardile ning kes omandab ISO 9001:2000 Kvaliteedi Juhtimise Sertifikaadi. Sellele järgneb positiivne hindamine ICIM S.p.a. poolt, mis on CISQ liige ja kuulub rahvusvahelisse võrgustikku IQNet International Certification Network. See tõestab Caleffi kvaliteedisüsteemi konkurentsivõimelisust rahvusvahelistel turgudel, tugevdades Caleffi mainet veelgi.

2002 > Caleffi S.p.a. on üks esimesi ettevõtteid Itaalias, kellele kohaldatakse ISO sertifikaadi laienemist vastavalt uuele rahvusvahelisele standardile ning kes omandab ISO 9001:2000 Kvaliteedi Juhtimise Sertifikaadi. Sellele järgneb positiivne hindamine ICIM S.p.a. poolt, mis on CISQ liige ja kuulub rahvusvahelisse võrgustikku IQNet International Certification Network. See tõestab Caleffi kvaliteedisüsteemi konkurentsivõimelisust rahvusvahelistel turgudel, tugevdades Caleffi mainet veelgi.

2003 > Caleffi omandab väikese Põhja-Itaalia ettevõtte Tescas, mis on spetsialiseerunud separaatorite ja õhutajate tootmisele. See samm tagab sarnaste toodete laiema valiku koos oma ala spetsialisti sügavate teadmistega – Caleffi toetub jälle kompetentsusele.

2004 > Uus müügiesindus avatakse Prantsusmaal. Selle eesmärk on parandada Caleffi tuntust pakkudes tugevat konsultatsioonituge oma klientidele. Detsembris 2004 liitub Caleffi grupiga kütte- ja jahutuslahendusi pakkuv ettevõte RDZ. Antud omandamine on grupile oluline kõrge kompetentsiga teenuste pakkumiseks. Järjepidevuse tagamiseks säilitati RDZ identiteet, nagu ka ettevõtte iseseisvus strateegiliste ja tootmist puudutavate otsuste tegemisel. RDZ kaubamärk jääb puutumatuna alles, olles selle ettevõtte eduloo märgiks.

2006 > Jaanuaris toimus ühinemine: Caleffi S.p.a. liitis Netcam’i enda nime alla, et parandada grupi organisatsioonistruktuuri ja administratiivset juhtimist. Selle tulemusena tekkis lihtsam ja effektiivsem ülesehitus, Netcam’i tehast tuntakse nüüd nime all Caleffi 2.

2007 > Uue rajatise avamine USA-s (Menomonee Valley, Milwaukee). 3.500 m² suurune hoone mahutab peakontori, lao ja koosteliinid. Energia säästmiseks kasutatakse hoones looduslikku valgust läbi kõigi korruste, sooja vee saamiseks kasutatakse päikeseenergiat.

2008 > Iga aasta on ettvõtte ajaloos tähtis, aga see aasta omandab sümboolse väärtuse Caleffi jaoks. Sel aastal ehitati ja avati pidulikult uus uuringute keskus (Cuborosso) – traditsiooni ja innovatsiooni kombinatsioon. Caleffi on alati läbi viinud oma toodete testimisi ja arendusuuringuid, kuid alates 2008. aastast on kõik oskused, seadmestik ja ettevõttesisene tulemuste jagamine ühendatud ühe pühendunud katuse alla.