FLEXPERT-FLOOR torud põrandaküttele

FLEXPERT-FLOOR on 5-kihiline PE-RT toru, mille hapnikubarjäär on kaitstud vigastuste eest ja asub toru vahekihis. Tänu kasutatud PE-RT materjalile on torul suurenenud painduvus, mis tagab hea käsitletavuse ka madalatel paigaldustemperatuuridel. FLEXPERT-FLOOR toru talub rõhku kuni 6 bar ja temperatuuri kuni 70 ºC. Toru on saadaval mõõtudes 12×1,6, 16×2 ja 20×2 mm. Toru värvus on oranz.

FLEXPERT-FLOOR toru toodetakse Saksamaal ja ületab omadustelt kõiki kehtestatud nõudeid ja standardeid. Kompromissitu Saksa kvaliteet. Punkt.

Torukogused rullides

Torukogused rullides:
12×1,6 mm – 100m, 200m
16×2,0 mm – 200m, 300m, 400m
20×2,0 mm – 120m, 240m, 480m
25×2,3 mm – tellimisel

Mis on flexpert-floor toru?

FLEXPERT-FLOOR on 5-kihiline täielikult plastikust valmistatud komposiittoru koos hapnikubarjääri kihiga vastavuses DIN 4726 nõuetega põrandakütte torudele. Põhitoru ja toru välimine kiht on valmistatud kõrgendatud temperatuurivastupidavusega PE-RT* plastist, mille vahele jääb välismõjude eest kaitstud EVOH** hapnikubarjääri kiht. Need kihid on omavahel ühtseks lahutamatuks tervikuks sulandatud tööstusliku polümeerliimiga.

* PE-RT = polyethylene rised temperature
** EVOH = ethylene vinyl alcohol, copolymer

Miks hapnikubarjääri kiht peab olema kaitstud?

EVOH kiht on väga vajalik kuid tundlik Hapnikubarjääri kiht on eriti tundlik niiskuse suhtes. Kontakt veega tekitab EVOH kihi tursumise ja sellest tuleneva hävimise.

Kontakt niiskusega, eriti kõrgematel temperatuuridel, hävitab jäädavalt hapnikubarjääri kihti. Sellest tulenevalt viimaste standardite kohaselt ei tohi tavalise 3-kihilise toru välimist hapnikubarjääri kihti arvestada toruseina läbimõõdu hulka.

Pikaajaline toru kaitse on ohustatud Laborikatsetes hakkab EVOH kiht peale mitmesajatunnist kokkupuudet veega tursuma ja mõranema ega toeta enam toru stabiilset olekut. See viitab ohule, et isegi ümbritsev niiskus (näiteks toru paigalduse ajal) võib hapnikubarjääri kihti pika aja jooksul vigastada või selle isegi täielikult hävitada. Selle tagajärjeks on hapniku diffusioon ehk tungimine läbi toru seina, mis põhjustab toru sisepinnal korrosiooni ja katlakivi ladestumist.

Miks hapnikubarjääri kiht peab olema kaitstud?

Korrosiooni ja katlakivi ladestumise ohud Hapniku sisenemist suletud kütteüsteemi ehk diffusiooni läbi torude peeti kaua ebaoluliseks võrreldes teiste sisnemisvõimalustega. Aastatepikkune kogemus ja uuringud aga näitavad, et isegi väike hapnikubarjääri kihi vigastus võib tähendada korrosiooni ja katlakivi ladestumise algust. Seetõttu on 5-kihiliste kaitstud hapnikubarjääri kihiga torude kasutamine kinnistes põrandakütte süsteemides hädavajalik.


Optimaalne lahendus: FLEXPERT-FLOOR toru FLEXPERT-FLOOR torude 5-kihiline seinakonstruktsioon välistab ümbritseva niiskuse poolt kahjustava mõju jõudmise toru hapnikubarjääri kihini. Lisaks sellele kaitseb toru välimine PE-RT kiht hapnikubarjääri EVOH kihti vigastamise eest transpordi või paigalduse käigus.

Mis on toru eelised?

Püsiv ja muuutumatu kaitse hapniku diffusiooni vastu Isegi kokkupuutel veega on hapniku läbilaskvus FLEXPERT-FLOOR torul vähem kui 0,06 g/m²d, mis on kaugelt alla standardi DIN 4726 nõuete (0,32 g/m²d). Toru 5-kihiline konstruktsioon tagab selle, et hapnikubarjääri kiht on kindlalt kaitstud niiskuse ja vigastuste eest.

Suurenenud vastupidavus survele Roometugevuse väsimuskatsed on näidanud, et sama seinapaksusega FLEXPERT-FLOOR torud peavad vastu suuremale sisemisele survele kui ilma hapnikubarjääri kihita torud (isegi kõrgetel temperatuuridel). EVOH kiht on vastupidav ja selle sulamispunkt on 180 ºC!

Paranenud vastupidavus vananemisele Polümeeride vananemisprotsessi oluline faktor on pidev hapniku rünnak materjalile. FLEXPERT-FLOOR torude puhul ei toimu praktiliselt mingit hapniku vahetumist ja see on saavutatud tänu EVOH kihi kaitstusele välismõjude eest. Tänu sellele on PE-RT torude omadused veelgi paranenud.

Sertifikaadid ja standardid FLEXPERT-FLOOR torud on mõeldud kasutamiseks põranda- ja pinnakütte süsteemides ning täidavad selleks vajalikud ISO 10508 Class 4 standardi tingimused. Toru diffusioonibarjääri EVOH omadused vastavad DIN 4726 nõuetele. Torude kasutusomadused vastavad tootjapoolsele toimivusdeklaratsioonile (DoP) nr. 03 (07-09-2015).

Garantii ja ohutus FLEXPERT-FLOOR torud, nende tootmisprotsess ja kvaliteedijuhtimissüsteem on regulaarselt sõltumatute testimisinstituutide audiitortkontrolli all. Lisaks 10-aastasele kindlustusgarantiile annab tootja FLEXPERT-FLOORtorudele omapoolse 30-aastase tootegarantii.

Kas sa teadsid, et maailma esimene PE-RT toru arendati välja Dow Chemical Company ja FLEXPERT-FLOOR torutootja koostöös ning esimene PE-RT toru maailmas toodeti samuti rohkem kui 25 aastat tagasi FLEXPERT-FLOOR torutootja poolt? See on fakt. Punkt.