Henco komposiittoru ja liitmike kasutamine gaasitorustikes

Peale Eesti Gaasiseaduse muutmist ja kaasajastamist on nüüd ka Eestis lubatud hoonesisestes gaasitorustikes kasutada Henco komposiittorusid ja pressliitmikke.

Henco tootevalikus on selle jaoks olemas kollast värvi komposiittoru mõõtudes 16×2, 20×2, 26×3 ja 32×3 mm. Torud on saadaval nii rullides kui sirgete lattidena, samuti koos kollase kaitserüüsiga. Pressliitmikud on märgistatud kollase joone ja kirjaga “Henco GAS”, kuna erimaterjalist tihendite tõttu sobivad need kasutamiseks vaid gaasitorustikes.

2010. aasta maikuus kohtusime Tehnokontrollikeskus OÜ esindajatega, et kooskõlastada paigaldajate koolitusprogramm ja atesteerimistunnistuste väljastamise kord. Kohtumisel viibis ka Henco Industries N.V. Põhja-Euroopa regioonijuht Hr. Tom Waterloos.

Tänaseks on Tehnokontrollikeskus OÜ välja töötanud atesteerimiseksami küsimustiku ning iga soovija saab eksami edukal läbimisel tunnistuse ja õiguse kasutada gaasi- torustike paigaldamisel Henco torusid ja liitmikke. Vajadusel korraldab Begores AS soovijatele sellekohast tasuta koolitust, huvi korral võtke palun meiega ühendust: telefonil 656 3346 või e-post:myyk@begores.com

Täpsemat infot kehtivate nõuete ja eksami sooritamise kohta saab Tehnokontrollikeskus OÜ esindajatelt:

Tõnu Roosaar, kvaliteedijuht
tel: 6599424, mob: 5018137, e-post:

Siim Peetrimägi, peaekspert
tel: 6599477, mob: 53474449, e-post: siim.peetrimagi@tkk.ee

www.tkk.ee