Henco Industries N.V.

Henco Industries N.V. asub Euroopa südames Belgias, kus 1992. aastal pandi alus alupex-torude tootmisele. Tänaseks on Henco kindel liider kihtseintorude tootjate hulgas, olles saavutanud ülemaailmse tuntuse. HENCO toodab alupex-torusid põrandakütte-, keskkütte- ja veevarustussüsteemidele.

Torud on valmistatud alumiiniumist ja ristsillatud (crosslinked) kõrgsurvepolüetüleenist PE-X. Sise- ja väliskiht on valmistatud PE-Xist, nende vahel on pikikeevisega alumiiniumtoru, millega puutuvad vahetult kokku siduskihid. Viiekihilise toru markeering on PE-Xc/AL/PE-Xc.Lisaks katmata valgetele torudele on saadaval ka Henco torud sinises ja punases kaitsehülsis. Samuti pakub Henco eelisoleeritud alupex-torusid, mille isolatsioonikiht on kaetud sinise või punase PE-kilega.

Torude ühendamiseks pakub Henco mitut erinevat liitmikusüsteemi: kroomitud keermes- e. surveliitmikud pinnapealseks ja koduseks paigalduseks ning messingust ja plastist pressliitmikud kaetud pindade taha ning professionaalidele. Kui keermesliitmikke saab korduvalt kasutada, siis pressliitmikke peale kinnipressimist avada ei ole võimalik. Samas tagab korrektne ühekordne pressimine nende täieliku lekkekindluse.

2006. aastal tõi Henco tootearenduse tulemusena turule täiesti uudse push-fit liitmiku – Henco VISION. Liitmik sobib kasutamiseks nii profesionaalidele kui kodukasutajale, sest ei vaja paigalduseks tööriistu. Toru lihtsalt lükatakse Vision-liitmiku sisse ja sellega on lekkekindel ühendus valmis. Vajadusel saab seda liitmikku ka hiljem avada ning korduvalt kasutada. Tänu oma valgele värvusele sobivad Vision-liitmikud eriti hästi pinnapealseks paigalduseks.

Lisaks torudele ja liitmikele on Henco tootevalikus põrandakütte armatuur ja automaatika, tarbevee ja radiaatorkütte jaotuskollektorid ning kollektorikapid. Samuti pakub Henco kõiki vajalikke tööriistu ja tarvikuid torustike paigaldamiseks. Henco Industries N.V. omab tootmisprotsessi kvaliteedisüsteemi sertifikaati ISO 9001. Henco torusüsteemidel on tootjapoolne 10-aastane garantii, võimalikud kahjunõuded on kindlustatud rahvusvahelises kindlustusfirmas ZURICH.