Flooré – rootsi kvaliteet

Flooré AB on innovatiivne Rootsi ettevõte, mis asutati 2000. aastal. Samas ulatuvad kogemused põrandakütte alal tagasi aastasse 1991, mil novaator Håkan Rodin koos Rootsi Kuningliku Tehnoloogiainstituudi ehitustehnoloogia teaduskonnaga algatas eduka uurimisprojekti. Projekt arendas ja testis elektrilist põrandaküttesüsteemi Flooréco, mis andis kogemusi ja uusi tehnilisi lahendusi. Uuringuid tehti koostöös energiafirmaga Vattenfall Utveckling AB ning neid rahastas osaliselt ka Rootsi Ehitusuuringute Nõukogu.

Järgnevate aastate jooksul toimunud arendustöö tulemuseks oli uudsete lahenduste patenteerimine mitmel pool maailmas. Flooré AB eripäraks sai pinnapealse paigaldusega veega põrandaküttesüsteem ja terviklahendused selle tarbeks. Ettevõtte peakontor ja tootmine asub Ånge’s – Rootsi geomeetrilises keskpunktis. Lisaks on ettevõttel oma müügikontor Stockholmis ja arendusosakond Bollnäs’is.

Flooré terviksüsteemi tarnijana pakume oma klientidele ka tehnilist tuge, et tagada hästitoimivad põrandakütte lahendused. Teostame Flooré paneelidega põrandaküttele AutoCAD programmis paigaldusjooniseid koos vajalike tehniliste arvutustega. Need arvutused on olulised määramaks küttevajadusi, vooluhulkasid, rõhukadusid ja pealetuleva vee temperatuure.

Toimivusdeklaratsioon (DoP) – DoP No. ENG-CPR-010

FLOORÉ – LIHTSALT PAREM

Flooré tootevalik

Kõige õhema lahenduse korral tõuseb põranda kõrgus vaid 13 mm, mis on eriti sobiv vanade hoonete renoveerimisel. Tootevalikus on erineva isolatsioonikihi paksuse ja profiiliga plaadid (13mm, 17mm, 25mm ja 50mm), erinevad torumõõdud, segamissõlmed ja juhtautomaatika ning kõik lisatarvikud. Kõik Flooré plaadid on kaetud puhta alumiiniumkihiga (min. 99% alumiinium), mille paksus on 0,1mm (100µm). See on oluline vajaliku soojusväljastuse ja ühtlase soojusjaotuse tagamiseks madalatel küttevee temperatuuridel (35-40 °C), hoides nii põranda temperatuuri kui ka küttekulud madalal.

NB! Flooré plaatide materjali tihedus / erikaal on min. 42 kg / m3. Suurem materjali tihedus annab Flooré plaatidele ka suurema survetugevuse. Mida suurem on materjali survetugevus, seda suuremat survejõudu võib talle rakendada ilma, et tekkinud normaalpinge tõttu materjal deformeeruks. Põrandate puhul on see oluline kuna suurt survejõudu tekitavad nii paigaldatud mööbel kui ka vannid ja dushikabiinid. Flooré plaatide survetugevus 300 kPa on piisav nende kasutamiseks põrandakonstruktsioonides.

Lisaks materjalidele pakume ka Rootsi kogemustele tuginevat soojusarvutuste ja AutoCAD paigaldusjooniste teostust. Hinnapakkumise saamiseks või materjalidega tutvumiseks pöörduge meie büroosse või võtke meiega ühendust.

Riiulikaubana on Flooré tooted saadaval ka Bauhaus kaubamajas

flooré plaatide valik ja mõõdud


12mm toru jaoks, toru samm = 150 mm
plaadi mõõdud: 750 x 1175 mm = 0,88 m2


16mm toru jaoks, toru samm = 192 mm
plaadi mõõdud: 768 x 1175 mm = 0,90 m2


16mm toru jaoks, toru samm = 192 mm
plaadi mõõdud: 768 x 1175 mm = 0,90 m2


16mm toru jaoks, toru samm = 192 mm
plaadi mõõdud: 768 x 1175 mm = 0,90 m2
Tellimisel toode!


20mm toru jaoks, toru samm = 250 mm
plaadi mõõdud: 750 x 1175 mm = 0,88 m2


Teave projekteerijatele: kõiki plaate on võimalik tellida ka tihedama torusammuga, kui on vajalik suurem soojusväljastus m2 kohta.

flooré paneelide näidispaigaldus

Juhul kui aluspind on puitmaterjalist (näiteks laudis, OSB plaat, puitlaastplaat, vineer vms), siis võib Flooré paneele kuivades ruumides aluspõrandale kinnitada ka kruvidega. Sel juhul on paigaldus kiirem ja soodsam kui liimi kasutades. Keraamilise põrandaplaadi alla soovitame Flooré paneelid siiski liimida, et vältida hiljem võimalike vuugipragude tekkimist põrandaplaatide vahele.

Kui Flooré peale paigaldatakse ujuvalt naturaalne laudparkett või laminaatparkett, siis piisab kui parketi alla otse Flooré paneelidele paigaldada õhuke (kuni 3mm) parketi alusvaip. Ülemistel korrustel soovitame tavalise alusvaiba asemel kasutada Acousticmat löögiheli isolatsiooni materjale, et summutada müra levimist alumistele korrustele. Samuti on Acousticmat (AM-KF1-700) sobiv alusmaterjal juhuks kui kasutatakse liimitavat jäika põrandakattematerjali (näit. laudis, parkett) Flooré lahenduse peal.

Kui Flooré peale soovitakse paigaldada vinüülparketti (LVT), siis tuleb konsulteerida müüjaga kas antud materjal on oma jäikuselt (paksuselt) sobiv paigaldamiseks sarnaselt laminaatparketile. Kui vinüülparketi jäikus ei ole selleks piisav, siis tuleb Flooré peale paigaldada jäikust lisav vahekiht – selleks sobivad erinevad puitlaastplaadid, kipsplaat, vineer või ka fiibertugevdusega tasandussegu.


Ametlik edasimüüja ja paigaldaja:

Rohkem teavet Flooré toodete kohta: Floore_tutvustus 2014 Kõik vajalikud paigaldusjuhendid ja tehniline info: tehniline tugi Info Flooré plaatide paigaldusjooniste kohta: Paigaldusjoonised