Begores – ajalugu ja tänapäev

AS Begores alustas tegevust 1996. aastal ja kuulub 100% Eesti kapitalile. Ettevõte alustas 1996. aastal HENCO alupex – torude maaletoomise ja hulgimüügiga. Sellise toruseina konstruktsiooniga plast-alumiinium-plast torud olid tol ajal maailmas alles polulaarsust võitmas ja Eestis olid nad praktiliselt tundmatud. AS Begores oli esimene firma, kes Eestis lisaks hulgimüügile hakkas selliseid torusüsteeme müüma ka edasimüüjate kaudu.

1997. aasta alguses alustasime CALEFFI vesipõrandakütte armatuuri ja tarvikute pakkumist oma klientidele. Kõrge kvaliteedi tõttu leidsid tooted kiirelt hea vastuvõtu ja seetõttu oleme laiendanud sortimenti oluliselt, pakkudes tänaseks suurt valikut armatuuri ning tarvikuid erinevatele kütte- ja veesüsteemidele. Meie eeskuju järgides on Caleffi armatuur ja Henco torud põrandaküttesüsteemide komplekteerimisel koos kasutamist leidnud ka mujal – näiteks Soomes pakutakse neid Greenline põrandakütte nime all.

Artikkel: veega põrandaküte – selgitusi ja soovitusi

1999. aastal alustasime esimesena Eestis TERCA fassaaditelliste importi Belgiast. Tegu on meie oludes haruldaste tellistega, kuna lähiümbruses puudub vajalik tooraine nii paljude erinevat tooni telliste tootmiseks. Eksklusiivsust lisab käsivorm-sarja telliste viimistlus, mis annab igale kivile kordumatu ilme. Tänaseks oleme selle suuna lõpetanud, kuna Wienerberger-gruppi kuuluv Terca sisenes Eesti turule omandades Aseri tellisetootmise ja müüb siin lisaks kohalikule toodangule ka teiste Terca tehaste telliseid.

21. sajandi algusest on meie tootevalikusse lisandunud kvaliteetsed EcoTec pelletipõletid Rootsist, AZflex põrandaküttetorud Saksamaalt, samuti Saksa tootja Schlösser radiaatoriarmatuur. 2010. aastal alustasime koostööd Rootsis põrandaküttelahendusi tootva ettevõttega Flooré AB ning Saksa gaasiarmatuuri tootjaga Seppelfricke GmbH. Veidi teisest valdkonnast lisandusid meie tootevalikusse kvaliteetsed Bruns Gerätehalter universaalsed kinnitussüsteemid Saksamaalt.

Kokkuvõttes võib öelda, et meie tootevalikusse saavad vaid sellised tooted, mida tahaksime ise kasutada ja julgeksime ka sõpradele soovitada.

Oma tegevuse algusest peale oleme aktiivselt osalenud enamikel Eestis toimuvatel ehitusmessidel, samuti erinevatel seminaridel ja õppepäevadel. Erialamessil Eesti Ehitab olemeosalenud pidevalt alates 1997. aastast. Alates 1998. aastast oleme Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige, liikmetunnistus nr. 559. Lisaks oma põhitegevusele omame ja haldame alates 1999. aastast ehitusalast internetiportaali – www.ehitusabi.ee

Aktsiaseltsi Begores ümberkujundamise tulemusena on alates 11. augustist 2011 aastal ettevõtte juriidiline vorm osaühing. Ettevõtte registrikood (10199221) ja muud rekvisiidid jäid samaks, kõik sõlmitud lepingud jäid kehtima.